Dovolená na Vysočině? Proč ne?

lipnice_poz.jpg

|| Léto a dovolené jsou v plném proudu, poznáváme nové kraje. K tomu většinou potřebujeme i dobrého průvodce. Jako regionální knihkupectví máme, pochopitelně, i nabídku titulů věnující se Vysočině.

Pěkné a příjemné léto se dá strávit v zahraničí nebo třeba na Humpolecku, Pelhřimovsku, Havlíčkobrodsku a dalších místech Vysočiny.

Průvodce z řady "Průvodce po Č, M, S" nabízí kvalitní informace pro návštěvníky Českomoravské vrchoviny. Řada zahrnuje mimo jiné svazky Havlíčkobrodsko, Třebíčsko, Telčsko, Pelhřimovsko.

Havlíčkobrodskem  můžete navštívit Lipnici na Sázavou, která je známá nejen autorem Dobrého vojáka Švejka - Jaroslavem Haškem, ale i hradem založeným na počátku 14. století nebo zatopenými lomy s velkými skalními reliéfy sochaře R. Dvořáka - Bretschneiderovo ucho, Ústa pravdy a Zlatý voči. V Humpolci nezapomeňte na exkurzi do pivovaru Bernard, vzpomínku na Hliníka z filmu "Marečku podejte mi pero", zříceninu hradu Orlík, nebo skanzen Zichpil na místě bývalého židovského města. 

Z Borové pochází spisovatel, novinář a revolucionář K. Havlíček Borovský. U Přibyslavi stojí Žižkova mohyla na místě, kde slavný vojevůdce v r. 1424 zemřel. V Kališti se narodil světoznámý skladatel a dirigent Gustav Mahler, připomínají jej zde koncerty v rodném domě. Z církevních památek navštivte např. podlipnické gotické kostely v Loukově, Řečici a Dolním Městě se vzácnými freskami.

Pelhřimově můžete navštívit Muzeum rekordů a kuriozit. Nezapomeňte na barokní kostel a klášter v Želivě, spojený například s opatem Bohumilem Vítem Tajovským. V Jindřichově Hradci se můžete svézt po unikátní úzkokolejné vlakové trati.

Součástí průvodců jsou i vstupenky a poukázky na vybraná místa.

Vysočina je krásná i na kole nebo pěšky, tak si sebou nezapomeňte vzít mapy.:


ústa pravdy - lipnice na d sázavou ústa pravdy - lipnice na d sázavou