Shikisai wo Motanai Tazaki Tsukuru to, Kare no Junrei no Toshi

murakami.png

|| V Japonsku vyšla tři roky po 1Q84 nová kniha spisovatele Haruki Murakamiho "Colorless Tsukuru Tazaki and His Years of Pilgrimage", český překlad uvádět nebudu, nevím jaké s ním má Tomáš Jurkovič záměry. Pokud tedy bude knihu překládat on.

Kniha Colorless Tsukuru Tazaki and His Years of Pilgrimage - příběh muže, který se otáčí zpět do své minulosti a zkouší znovuobjevit smysl života - měla být původně jen povídka, ale téma se rozrostlo a vydalo na celý román, jehož fanoušci koupili jen v Japonsku více než milion výtisků za první týden.

Murakamiho tvorba nemá ale vliv jen na prodej samotných knih, ale i na prodej hudebních nosičů. Jeho čtenáři ví, že v jeho tvorbě jsou pravidelně odkazy jak na klasickou, tak i moderní hudbu, v 1Q84 to byl český skladatel Janáček a v jeho posledním románu to je Franz List a interpretace jeho díla ruským pianistou Lazarem Bermanem.

Po uvedení "Tsukuru Tazakiho" na trh rapidně stoupl prodej CD tohoto pianisty a v obchodech napříč Japonskem se stal vyprodaným. Stejně tak v online prodeji, kde se na některých serverech stal dočasnou jedničkou v počtu stažení.

Podobnou historii měla i nahrávka "Sinfonietta" od Leoše Janáčka po vydání 1Q84 v roce 2009.

Fanoušci Hauruki murakamiho při představování "Shikisai wo Motanai Tazaki Tsukuru to, Kare no Junrei no Toshi" (Colorless Tsukuru Tazaki and His Years of Pilgrimage)