William Paul Young a příběh bestselleru

krizovatky.jpg

|| W:P. Youngovi vychází v těchto dnech druhá kniha - "Křižovatky" - a zdá se, že bude ještě úspěšnější než ta první.

William. Paul Young je syn misionářů, část dětství prožil v Západní Papui mezi místními domorodci a nakonec vystudoval náboženství.

První knihu - "Chatrč", která se snaží dětem přiblížit Youngův pohled na Boha a vnitřní uzdravení,  původně napsal pouze pro svých šest dětí a několik kopií rozdal mezi své přátele. Některé kopie se dostali i do vydavatelských domů, ale Chatrč nechtěl nikdo vydat. Nakonec si Youngova rodina založila vlastní malé nakladatelství, knihu vydala svépomocí a stvořila tak obrovský hit. Reklama na knihu stála pouhých 200 dolarů a dosud se prodalo přes 18 milionů výtisků.

Aktuálně vychází v nakladatelství Knižní klub (Euromedia) jeho druhá kniha - "Křižovatky" a podle ohlasů se zdá, že Křižovatky budou ještě úspěšnější než Chatrč.

Příběh Křižovatek vypráví o Anthony Spenceru, bohatém, bezcitném a sebestředném muži, kterého se všichni bojí a který se po úraze ocitne v kómatu. Ocitne se v krajině vytvořené ve své mysli, v krajině, která je stejná jako on sám, krutá, prázdná a nehostinná. Tam se setkává se svým průvodcem a začíná pracovat na změně.