Prokop Josef Bernard - Marie Terezie - Symfonie života velké císařovny - CDmp3 (Čte Hana Maciuchová a Otakar Brousek ml.)

Náhled obálky není k dispozici
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
8594169483306
Cena eshop:
332 Kč
( Cena MOC: 369,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Prokop Josef Bernard - Marie Terezie - Symfonie života velké císařovny - CDmp3 (Čte Hana Maciuchová a Otakar Brousek ml.)

„Někdy je těžší přijmout něco, oč jsme neusilovali a po čem jsme ani trochu netoužili nežli dojít k vysněným metám. Poněvadž možná o to větší cítíme napětí a nejistotu, zda dostojíme závazkům, které do nás vkládají jiní.“ Barvitý portrét jediné ženy na habsburském i českém trůně se zaměřuje nejen na státnické působení Marie Terezie v roli císařovny Svaté říše římské v letech 1740–1768, ale líčí i její soukromé záliby a vrtochy, obavy či frustrace. Zkušený popularizátor sleduje její vztah k Čechům, k nimž složitě hledala cestu za pomoci rádců, diplomatů a vojevůdců, připomíná pandemii neštovic na vídeňském dvoře, jíž podlehlo několik jejich nejdražších, a zejména zkoumá vliv klíčových mužů jejího života. Otec Karel VI. bujné dívce zajistil naprosto nevídané postavení a donutil ji urychleně dospět, kdežto vášnivý choť František Štěpán Lotrinský od manželky i od četného potomstva stále utíkal mimo palác Hofburg. Věčný pruský rival Fridrich II. s Marií Terezií válčil o Slezsko a její styl vládnutí posléze rázně odmítl její osvícený syn a následník Josef II. Majestát vlivné dámy osmnáctého století nás však přitahuje dosud – a inspiroval už Josepha Haydna, jehož 48. symfonie složená na její počest toto rokokové drama rámuje. Délka nahrávky: 10 hodin 6 minut
Kód titulu: 8594169483306
Autor: Prokop Josef Bernard
Nakladatel: Pilař Martin Ing. - OneHotBook
EAN: 8594169483306
Rok vydání: 2020
skrýt