Chromá, Marta - Introduction to Legal English Volume II.

Introduction to Legal English Volume II.
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788024649566
Cena eshop:
333 Kč
( Cena MOC: 370,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Chromá, Marta - Introduction to Legal English Volume II.

Druhý díl učebnice se skládá z deseti lekcí a dvou příloh. Tematicky se lekce soustředí jak na veřejné právo (Council of Europe, EU Law, Criminal Law – General Part, Criminal Law – Special Part, Criminal Procedure, Civil Procedure), tak na právo soukromé (Torts - General Part, Torts – Special Part, Company Law – Outline, Company Dissolution). Cílem je seznámit studenty se základním jazykem těchto právních odvětví tak, aby byli schopni při znalosti relevantní terminologie nejen správně interpretovat anglický právní text, ale také v angličtině hovořit o českém právu v příslušných tematických oblastech. Pro praxi je nezbytné, aby byli studenti schopni adekvátně srovnávat pojmovou stránku českého práva a práva common law a uměli nalézat pojmové shody a rozdíly, které pak zvládnou odpovídajícím způsobem vyjádřit.
Každá lekce je rozdělena na dvě části. První z nich – Section A – je základem každé lekce. Formou krátkých autentických anglických textů z příslušného právního odvětví je představena základní obsahová náplň odvětví. Texty jsou doplněny o cvičení, která z různých pohledů upevňují jednak základní faktickou znalost, ale také obeznámenost se základní terminologií. Druhá část – Section B – je spíše návodem, jak přistupovat k překládání textů českého práva do angličtiny. Na konci každé lekce je slovníček a klíč ke cvičením v časti A.

V Příloze I je stručný popis toho, jak psát anotaci k odbornému textu v angličtině. Příloha II uvádí základní přehled, jak sestavit bibliografické informace k odbornému textu v angličtině.
Druhý díl učebnice v tištěné podobě je doplněn o elektronickou verzi jazykových cvičení ke každé lekci - Word Study.
Kód titulu: 9788024649566
Autor: Chromá, Marta
Nakladatel: Karolinum
Jazyk: čeština, angličtina
EAN: 9788024649566
Rok vydání: 2021
skrýt