Alexanderová, Caroline - Bounty

Bounty
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788073416300
Cena eshop:
351 Kč
( Cena MOC: 390,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Alexanderová, Caroline - Bounty

Před více než dvěma sty lety, za ranního rozbřesku, vyhlásil za plavby na nevelkém ozbrojeném obchodním trojstěžníku Bounty jistý Fletcher Christian vzpouru proti kapitánovi Williamu Blighovi. Tento čin předurčil plavcům na palubě jejich budoucí osudy – kapitána Blighe a jeho věrné vysadil vzbouřenec na moře v otevřeném člunu. Člun absolvoval nezapomenutelnou plavbu napříč Tichým oceánem. Christian a ostatní vzbouřenci se odsoudili k věčnému útěku před spravedlností, v němž jim nikdy nebylo dopřáno klidu. Deset vzbouřenců z posádky Bounty bylo nakonec dopadeno na Tahiti. Byli zatčeni a dopraveni v řetězech do Anglie. Vzbouřenci byli posléze postaveni před vojenský soud. Autorka Caroline Alexandrová nám před očima skládá, jak se domníváme, pravdivý obraz toho, jak ke vzpouře došlo a jak se dále odvíjela.
Dílo Caroline Alexanderové detailně líčí jednu z nejhanebnějších epizod v dějinách námořní plavby. Autorka vycházela z rozsáhlých originálních pramenů. Výsledek jejího studia vrhá překvapivě nové světlo na motivy a průběh vzpoury a na Blighovu postavu a odkrývá celý propletenec rodinných vztahů a zvláštních zájmů, jenž celý příběh ze zákulisí ovlivňoval. Aby podala ucelený obraz památné historie a přenesla čtenáře o dvě století zpět na palubu Bounty, na exotické ostrovy v jižním Tichomoří i do tajemných zákoutí velitelství britské námořní mocnosti, využívá Alexanderová dobové zápisky i svědecké výpovědi vzbouřenců.
Kniha rozkrývá charaktery jednotlivých protagonistů a živě odvypráví děj. Brilantně také demonstruje jak se dva vlivné rodinné klany pokoušely zachránit jednoho z protagonistů před jistou šibenicí a druhého před věčnou potupou a jak svým snažením přispěly ke zrodu legendy v té podobě, v jaké je dnes všeobecně přijímána. Vyprávění otřásá do základu staletými mýty, jimiž je příběh Bounty opředen a dění na palubě líčí jako epopej hrdinství, smyslu pro povinnost, ale též jako příběh pýchy a moci, který na úsvitu éry romantismu vyústil ve zhanobení cti statečného muže.
Kód titulu: 9788073416300
Autor: Alexanderová, Caroline
Nakladatel: BB art
Jazyk: čeština
Rok vydání: 2005
Počet stran: 488
skrýt