Just, Jiří, Růčková , Markéta - Bratrská šlechta v Čechách a na Moravě a formování konfesní identity v raném novověku

Bratrská šlechta v Čechách a na Moravě a formování konfesní identity v raném novověku
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788076490161
Cena eshop:
315 Kč
( Cena MOC: 350,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Just, Jiří, Růčková , Markéta - Bratrská šlechta v Čechách a na Moravě a formování konfesní identity v raném novověku

Publikace je věnována šlechtickým stoupencům historické jednoty bratrské v době 16. a první poloviny 17. století.
V úvodní části její autoři sledují proces formování bratrské šlechtické obce, rodové konfesní tradice, výchovu a vzdělávání bratrské šlechty i různé roviny vztahu mezi duchovním a šlechticem jako objektem zájmu bratrské duchovní správy. Pozornost je věnována také tomu, jak šlechtické vrchnosti podporovaly bratrské sbory, nebo zájmu urozených o dobovou bratrskou literaturu.
Publikace je pokračováním ediční řady „Archiv Matouše Konečného“ a její druhou část tvoří edice pramenů, zejména dopisů urozených, kteří se z různých důvodů obraceli na mladoboleslavského bratrského biskupa. Byli mezi nimi také Václav Budovec z Budova, Václav Vilém z Roupova, nebo Karel starší ze Žerotína. Korespondenci doplňuje edice částí rejstříků osob – členů jednotlivých sborů mladoboleslavské diecéze, které jsou zároveň jedinečným genealogickým pramenem, neboť obsahují jména několika set urozených, kteří se hlásili k jednotě bratrské.
Kód titulu: 9788076490161
Autor: Just, Jiří, Růčková , Markéta
Nakladatel: Scriptorium
Jazyk: čeština
EAN: 9788076490161
Rok vydání: 2021
Počet stran: 416
skrýt