Taubman, William - Chruščov – člověk a jeho doba

Chruščov – člověk a jeho doba
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788073416256
Cena eshop:
621 Kč
( Cena MOC: 690,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Taubman, William - Chruščov – člověk a jeho doba

Tato obsáhlá kniha, která je prvním a komplexním životopisem Chruščova, vychází z celé řady zdrojů, jež se zpřístupnily po pádu Sovětského svazu. Protkává Chruščovovy osobní triumfy i tragédie vítězstvími i porážkami jeho vlasti.
Čerpá z nově otevřených archivů v Rusku a na Ukrajině, z autorových návštěv v místech, kde Chruščov žil a pracoval, i z rozsáhlých pohovorů s příslušníky Chruščovovy rodiny, jeho přáteli, kolegy, podřízenými a diplomaty, kteří se s ním utkávali. William Taubman vede kroniku Chruščovova života od skromných začátků v chudé rolnické osadě až po nepravděpodobný vzestup do nejbližšího okolí Stalina, ohromující nečekané vítězství ve smrtícím souboji o následnictví po diktátorovi a zarážející zvraty štěstěny, které vedly k jeho náhlému a neslavnému sesazení v roce 1964. Strhující historický příběh se tu snoubí s pronikavou psychologickou i politickou analýzou a to vše je vroubeno napínavým životem člověka, jehož dráha je zosobněním jeho dějinné doby.
Jako nejlepší knihu roku 2003 vybraly: New York Times, Chicago Tribune, Los Angeles Times, Washington Poste, The Economist a Toronto Globe and Mail.
Kód titulu: 9788073416256
Autor: Taubman, William
Nakladatel: BB art
Jazyk: čeština
Rok vydání: 2005
Počet stran: 880
skrýt