Pryerová, Ada - Deset let na Borneu

Deset let na Borneu
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788073416959
Cena eshop:
179 Kč
( Cena MOC: 199,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Pryerová, Ada - Deset let na Borneu

Roku 1878 odcestovali německý baron Overbeck a Angličan Dent na severní Borneo (dnešní Sabah), kde místním obyvatelům oznámili, že jejich vládce, bruneiský sultán, prodal všechna obchodní práva v oblasti, a zanechali tu mladíka Williama Pryera, aby tam „založil“ Britskou společnost pro severní Borneo. Ada Pryerová, jež se za Williama Pryera v roce 1883 provdala, vydala roku 1894 popis jeho počátků ve funkci správce spolu s několika příhodami ze společného života. Výsledkem je barvité, zajímavé a fakticky přínosné vyprávění.
Knížečka Ady Pryerové je jediná práce, jež si položila za cíl prezentovat publiku přitažlivý obrázek severního Bornea, si takto opatřit politickou podporu britské obchodní přítomnosti v oblasti. Vlastně působila jako jakási příručka pro přistěhovalce o zemi, kde je hadů poskrovnu, zato hodně měsíčního svitu. Tyto paměti mají jedinečnou cenu jakožto svérázný cestopis i pro pochopení mezinárodněpolitických souvislostí britského záboru severního Bornea.
Toto vydání přetiskuje text originální verze z roku 1894 a navíc obsahuje jak úvodní úvahu, tak poznámkový aparát, aby byl text vysvětlen a zasazen do historického kontextu.
Kód titulu: 9788073416959
Autor: Pryerová, Ada
Nakladatel: BB art
Jazyk: čeština
Rok vydání: 2006
Počet stran: 230
skrýt