Štěpánek, Pavel - Kapitoly z dějin česko-španělských kulturních styků a vztahů

Kapitoly z dějin česko-španělských kulturních styků a vztahů
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788024636719
Cena eshop:
342 Kč
( Cena MOC: 380,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Štěpánek, Pavel - Kapitoly z dějin česko-španělských kulturních styků a vztahů

Kniha Kapitoly z dějin česko-španělských kulturních styků a vztahů je výběrem studií publikovaných autorem v posledních patnácti letech. Nejde však jen o souhrn jednotlivostí, ale především o záměr prokázat působnost španělského umění, ikonografie, vzdělanosti a kultury, zejména náboženské, na celé myšlenkové podhoubí české, tím spíše že značnou část novověké historie (16. až 18. stol.) byly Čechy, Morava i Španělsko pod vládou jedné dynastie, Habsburků.
V knize se střídají důkladné rozbory uměleckohistorické, týkající se jak architektury, tak sochařství i malby, a neopomíjí se ani doklady přitažlivosti hispánské kultury období zlatého věku, ať už se jedná o ohlasy španělské humanistické vzdělanosti v českém prostředí či o mimořádně silné vlivy španělské oděvní módy na módu českou. Osobitou kapitolou je kult španělských světců, který proniká i do lidových vrstev.
Vazby mezi Českým královstvím a vzdálenou zemí na Pyrenejském poloostrově v raném novověku nebyly dílem nahodilosti, stejně tak se nejednalo o pouta jednostranná, okrajová či úzce vymezená na jednu oblast života. Kniha tak čtenáři umožní, aby pestrou mozaiku sledované problematiky vnímal v její celistvosti.
Kód titulu: 9788024636719
Autor: Štěpánek, Pavel
Nakladatel: Karolinum
Jazyk: čeština
EAN: 9788024636719
Rok vydání: 2018
Počet stran: 284
skrýt