Bachhofer, Heidemarie, Bobková-Valentová, Kateřina, Černušák, Tomáš - Ordenshistoriographie in Mitteleuropa – Gestaltung und Wandlung des institutionalen und persönlichen Gedächtnisses in der Frühen Neuzeit.

Ordenshistoriographie in Mitteleuropa – Gestaltung und Wandlung des institutionalen und persönlichen Gedächtnisses in der Frühen Neuzeit.
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9783901863486
Cena eshop:
203 Kč
( Cena MOC: 225,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Bachhofer, Heidemarie, Bobková-Valentová, Kateřina, Černušák, Tomáš - Ordenshistoriographie in Mitteleuropa – Gestaltung und Wandlung des institutionalen und persönlichen Gedächtnisses in der Frühen Neuzeit.

Sborník je již druhou publikací v řadě Monastica Historia a zaměřuje se na řádovou historiografii, i když jednotlivé stati mnohdy mají zajímavé tematické přesahy. Předkládá výsledky výzkumů rakouských, českých a polských badatelů, kteří se dlouhodobě zabývají řeholním prostředí středoevropského prostoru. Čtyři tematické okruhy se dotýkají různých aspektů řádové historiografie od její identifikační a komemorační funkce až po její přínos po kulturní historii a specifické rysy jednotlivých řádů. Časově se sborník zaměřuje především na baroko, které představuje pro historiografii dobu velkého rozkvětu. Příspěvky se týkající se širokého spektra církevních řádů umožňují srovnání situace v různých zemích, hledání rozdílů, ale i shodných vývojových linií. Zastoupeny jsou studie materiálové, analytické, esejisticky orientované, popisné i ty, které aplikují moderní metodologické podněty.
Kód titulu: 9783901863486
Autor: Bachhofer, Heidemarie, Bobková-Valentová, Kateřina, Černušák, Tomáš
Nakladatel: Historický ústav AV ČR, v.v.i.
Jazyk: němčina
EAN: 9783901863486
Rok vydání: 2016
Počet stran: 382
skrýt