Fořt, Miroslav, Tomanová, Vladislava, Ziegler, Václav - Pověsti z Peček a okolí

Náhled obálky není k dispozici
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788090778207
Cena eshop:
206 Kč
( Cena MOC: 229,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Fořt, Miroslav, Tomanová, Vladislava, Ziegler, Václav - Pověsti z Peček a okolí

Galerie EfEf s.r.o. přichází s druhým vydáním knihy Pověsti z Peček a okolí. Jde o rozšíření a přepracované vydání knihy Pověsti Peček a okolí (2012). Ilustrací jsou tentokrát obrazy míst, kterých se pověsti týkají.
Pověsti jsou ozvěny dějů dávno minulých, které se už nikdy nevrátí, a lidská paměť je ve své obrazotvornosti přizpůsobila k obrazu svému. Většinou je vyprávějí staří a moudří lidé, kteří si je pamatují z vypravování svých předků. Přidávají k nim své znalosti a obohacují je svou fantazií. Tak pověsti hovoří k lidem současným, a přitom vykládají někdy trochu přikrášlenou historii určitého místa. A to je důležité, neboť často nevíme, odkud jdeme a kam směřujeme, a naše kroky jsou pusté a prázdné. Važme si tedy toho, co bylo kdysi zapsáno a nelze to zpochybnit, ale i toho, co se ústním předáváním po generace našich předků změnilo v pověst.
Ke každé pověsti je připojeno v jejím úvodu či doslovu její racionální jádro. V mnohých vystupují skutečné historické osobnosti či jsou popisovány faktické děje, jsou v nich zaznamenána jazykovědná fakta – tedy události nezpochybnitelné.
Kód titulu: 9788090778207
Autor: Fořt, Miroslav, Tomanová, Vladislava, Ziegler, Václav
Nakladatel: Galerie EfEf
Jazyk: čeština
EAN: 9788090778207
Rok vydání: 2020
Počet stran: 102
skrýt