Forbelský, Josef - Španělé, Říše a Čechy v 16. a 17. století

Španělé, Říše a Čechy v 16. a 17. století
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788070218129
Cena eshop:
89 Kč
( Cena MOC: 99,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Forbelský, Josef - Španělé, Říše a Čechy v 16. a 17. století

Práce předního českého hispanisty nabízí nový vhled do dějin a kultury evropských zemí v době třicetileté války. Zaměřuje se na vztahy českých zemí a Španělska v tomto období.
České stavovské povstání, Bílá hora, třicetiletá válka se všemi svými hrůzami, střetnutí světa protireformace a české a evropské reformace, velký převrat politický, náboženský i sociální, který s sebou přinesla porážka českých stavů, příval cizinců do naší vlasti, přebírajících majetek exulantů, to vše dosud v české veřejnosti, nejen laické, ale dokonce i odborné, vyvolává spory o hodnocení těchto zásadních změn.
Za epický svorník své práce zvolil Josef Forbelský osud význačného generála habsburských vojsk, původem Španěla dona Baltazara Marradase. Výklad o jeho putování po evropských bojištích prvních desetiletí 17. století i jeho působení jako zemského velitele u nás spojil s rozpory postupu bojujících vojsk i organizace jejich zázemí, dobového způsobu válčení, stavu české společnosti atd., nezapomínaje ani na vyprávění o Marradasových vztazích s Valdštejnem. Na pozadí činů tohoto vojevůdce vyvstává jak poutavý obraz předbělohorských a pobělohorských Čech, tak i vztahů obou větví habsburského rodu, vývoje v Říši a zákulisní politiky za časů prvního celoevropského válečného konfliktu.
Kód titulu: 9788070218129
Autor: Forbelský, Josef
Nakladatel: Vyšehrad
Jazyk: čeština
Rok vydání: 2006
Počet stran: 720
skrýt