Fidler, Jiří - Za víru, vládce a vlast

Za víru, vládce a vlast
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788072173549
Cena eshop:
250 Kč
( Cena MOC: 278,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Fidler, Jiří - Za víru, vládce a vlast

Podrobná encyklopedie nejvýznamnějších ruských a sovětských vojenských velitelů známého historika Jiřího Fidlera přináší medailony všech maršálů, kteří během posledních tří století v Rusku a Sovětském svazu této hodnosti dosáhli.
Celkový počet ruských a sovětských maršálů (a ekvivalentních hodností v námořnictvu) se blíží dvěma stovkám. Každá osoba měla svůj specifický osud, velmi mnoho z nich bylo oslavováno za života i po smrti, na mnoho z nich bylo zapomenuto, někteří byli proskribováni, posláni v době carské vlády do vyhnanství nebo popraveni (v Sovětském svazu), na několik osob se nevzpomíná v dobrém dodnes. Celkem po třech maršálech byla pojmenována vyznamenání - Řád Suvorova a Řád Kutuzova v Sovětském svazu, Řád Žukova v Ruské federaci.
Autor zvolil název "Za víru, vládce a vlast" jako volnější překlad původní ruské vojenské devisy "Za Boga, za cara i rodinu". Význam původního ruského hesla je jasný, pro komunistické období bylo bohem učení marxismu-leninismu, vládcem konkrétní generální tajemník a vlast zůstávala neměnnou. Proto stejně jako v ruském, tak i sovětském vojenství měla (a nově má) tato devisa obecnou platnost.
Kód titulu: 9788072173549
Autor: Fidler, Jiří
Nakladatel: Jota
Jazyk: čeština
Rok vydání: 2005
Počet stran: 292
skrýt