Černý, Karel, Seďa, Antonín, Stehlík, Eduard - Legionáři s lipovou ratolestí III.

Legionáři s lipovou ratolestí III.
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788088041078
Cena eshop:
296 Kč
( Cena MOC: 329,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Černý, Karel, Seďa, Antonín, Stehlík, Eduard - Legionáři s lipovou ratolestí III.

Kniha mapuje životní osudy dalších šestnácti bývalých legionářských velitelů (arm. gen. Josef ŠNEJDÁREK, div. gen. František NOSÁL, arm. gen. Ludvík KREJČÍ, div. gen. Vladimír PŘIKRYL, arm. gen. Vojtěch Boris LUŽA, div. gen. Miloš ŽÁK, div. gen. Jiří HUDEČEK, div. gen. Josef KOUTŇÁK, div. gen. Alois MACHAČÍK, div. gen. Josef BERÁNEK, arm. gen. Sergěj Jan INGR, brig. gen. Vladimír KAJDOŠ, div. gen. Miroslav Tomáš MIKLÍK, gen. just. Jan STANĚK, arm. gen. Bohumil BOČEK, arm. gen. Šimon DRGÁČ).

Najdete mezi nimi velitele bojových jednotek, zpravodajce, techniky i vojenské pedagogy. Několik z nich zastávalo nejvyšší funkce v Hlavním štábu československé branné moci, byli členy vlád generála Syrového i exilové vlády v Londýně. Bojovali v srbských jednotkách, v československých legiích v Rusku ve Francii i v Itálii. Většina z nich se významným způsobem zapojila i do protinacistického odboje, a to jak na domácí frontě, tak i v zahraničí.

Vedle popisu jejich osudů v knize naleznete více než 200 fotografií a seznámíte se i s klíčovými okamžiky vzniku našich legií v Rusku, Francii a Itálii, stejně jako s významnými boji, jimiž českoslovenští legionáři prošli.
Kód titulu: 9788088041078
Autor: Černý, Karel, Seďa, Antonín, Stehlík, Eduard
Nakladatel: Tváře
Jazyk: čeština
EAN: 9788088041078
Rok vydání: 2015
Počet stran: 192
skrýt