Větrovec, Pavel - Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových

Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788074652387
Cena eshop:
161 Kč
( Cena MOC: 179,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Větrovec, Pavel - Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových

Kniha je v zásadě přehledem o obsahu a vývoji interpretace prvních pěti knih Bible, takzvaného Mojžíšova zákona. Forma zpracování téma zpřístupňuje i širšímu okruhu zájemců. Autorský text doprovázejí krátké ukázky hebrejského textu s překladem.
Úvod čtenáře seznámí se základními pojmy, rozsahem, obsahem a literárními druhy biblických knih. Přibližuje literárněhistorické problémy a poměrně rozsáhlé dějiny exegeze až po aktuální stav bádání. Následující tři kapitoly se soustřeďují na velké úseky biblického vyprávění Tóry: „dějiny“ počátků, příběhy patriarchů ve vyprávěcích cyklech a konečně příběhy Mojžíše a jeho lidu při cestě z Egypta do zaslíbené země. Na vyprávění logicky navazuje i legislativa – zvlášť významné jsou Desatero, smlouva a tři velké právní kodexy v knihách Tóry. Závěr stručně hodnotí dopady Tóry na další biblické knihy a tradici, zejména židovskou a křesťanskou.
Publikaci lze využít jak pro systematické studium, tak jako informaci o základních teologických liniích a pojmech v Tóře.
Kód titulu: 9788074652387
Autor: Větrovec, Pavel
Nakladatel: Pavel Mervart
Jazyk: čeština
EAN: 9788074652387
Rok vydání: 2017
Počet stran: 176
skrýt