Rinpočhe, Patrul - Slova mého dokonalého učitele

Slova mého dokonalého učitele
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788074360541
Cena eshop:
538 Kč
( Cena MOC: 598,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Rinpočhe, Patrul - Slova mého dokonalého učitele

Kniha významného tibetského mistra meditace (1808-1887) je klasickým komentářem k přípravným praxím do dzogčhenového cyklu Longčhen ňinghthig, jednoho z nejznámějších cyklů učení a duchovního pokladu školy Ňingmapa, nejstarší tradice tibetského buddhismu. Kniha je praktickým průvodcem k cestě vnitřní transformace, a zároveň úvodem do základních duchovních praxí, které jsou společné všem tradicím tibetského buddhismu.

První polovina knihy obsahuje sled zamyšlení nad marností a hlubokým utrpením samsáry, koloběhu existence poháněného nevědomostí a zmatenými emocemi, a nad nesmírnou hodnotou našeho lidského života, který nám skýtá jedinečnou příležitost dosáhnout buddhovství. Druhá polovina knihy vysvětluje první kroky vadžrajány neboli „diamantového prostředku“, jehož mocné metody transformace jsou typickým rysem tibetské buddhistické tradice.

S předmluvami J. S. dalajlamy a Dilgo Khjence Rinpočheho a s původním doslovem prvního Džamgon Kongtrul Rinpočheho. Z tibetštiny přeložila Padmakara Translation Group. „Tento text je nepostradatelným průvodcem k výkladům všech praxí, přípravných stejně jako hlavních. Je to kniha nesmírně hodnotná, nepředstavuje žádné nebezpečí a obsahuje všechny klíčové body cesty.“ – Dilgo Khjence Rinpočhe
Kód titulu: 9788074360541
Autor: Rinpočhe, Patrul
Nakladatel: DharmaGaia
Jazyk: čeština
EAN: 9788074360541
Rok vydání: 2015
Počet stran: 563
skrýt