Belling, Vojtěch, Kollert, Lukáš, kol. - Suverenita panovníka, lidu a státu v moderní politické filosofii

Suverenita panovníka, lidu a státu v moderní politické filosofii
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788075610645
Cena eshop:
224 Kč
( Cena MOC: 249,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Belling, Vojtěch, Kollert, Lukáš, kol. - Suverenita panovníka, lidu a státu v moderní politické filosofii

Pojem suverenity představuje bezesporu jeden ze zásadních a nejdiskutovanějších konceptů moderní státovědy stejně jako politické a právní filosofie.
V souvislosti s nadnárodní integrací, rozvojem mezinárodního práva, fenoménem finančních krizí a bezpečnostními hrozbami probíhá v současnosti v celosvětovém měřítku rozsáhlá debata o relevanci a případném novém uchopení tohoto termínu.

Cílem publikace „Suverenita panovníka, lidu a státu v moderní politické filosofii“ není předložit vyčerpávající přehled této diskuse a obsáhnout všechny nuance pojmu suverenity, nýbrž představit osm vybraných klíčových koncepcí suverenity, jež nacházíme v dílech klasiků moderní filosofie a právní teorie, a přiblížit jejich často kontrastní přístupy k tomuto konceptu.

V jednotlivých kapitolách jsou předvedena uchopení pojmu suverenity u Jeana Bodina, Thomase Hobbese, J.-J. Rousseaua, G. W. F. Hegela, Hanse Kelsena, Carla Schmitta, Hermanna Hellera a Raymonda Arona. Předkládaná publikace je určena jak badatelům a studentům z oblasti sociálních věd, tak i širší veřejnosti se zájmem o politickou a právní vědu a jejich ústřední pojmy.
Kód titulu: 9788075610645
Autor: Belling, Vojtěch, Kollert, Lukáš, kol.
Nakladatel: Univerzita J.E.Purkyně
Jazyk: čeština
EAN: 9788075610645
Rok vydání: 2018
Počet stran: 204
skrýt