Bulínová, Karolína, Burešová, Lucie, Gremlicová, Dorota, Kazárová, Helena, Zilvarová, Daniela - Profese tanečníka: mezi obdivem a odsouzením

Profese tanečníka: mezi obdivem a odsouzením
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788073312411
Cena eshop:
197 Kč
( Cena MOC: 219,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Bulínová, Karolína, Burešová, Lucie, Gremlicová, Dorota, Kazárová, Helena, Zilvarová, Daniela - Profese tanečníka: mezi obdivem a odsouzením

Kolektivní monografie pěti autorek – Karolíny Bulínové, Lucie Burešové, Doroty Gremlicové, Heleny Kazárové a Daniely Zilvarové – Profese tanečníka: mezi obdivem a odsouzením obsahuje studie zkoumající postavení taneční profese v průběhu času. Představuje pět různých obrazů taneční profese od baroka do současnosti, v Evropě, u nás i v Japonsku, a zaplňuje tak další mezeru v teoretické a historické reflexi této profese.
Kniha se skládá z pěti kapitol, které se věnují určitým okolnostem povolání tanečníka v konkrétním čase, místě a společenském kontextu, a jsou zakotveny v metodách historických či sociologických.
Studie sledují klíčový záměr: co vypovídají fakta o tom, jak byl a je vnímán, modelován a určován tanečník z profesního hlediska společnosti, jejíž je součástí, nebo jak tanečník vnímá své místo v této společnosti. Autorky zkoumají také otázky vstupu do profese a utváření tanečních skupin, okolnosti zaměstnávání, podoby smluvních vztahů. Dotýkají se také zvláštností provozování profese, nároků na čas strávený v rámci divadla na trénincích, zkouškách a představeních. Všechny kapitoly se vztahují k problematice postojů společnosti k taneční profesi, k otázkám společenského stigmatu a prestiže.
Kód titulu: 9788073312411
Autor: Bulínová, Karolína, Burešová, Lucie, Gremlicová, Dorota, Kazárová, Helena, Zilvarová, Daniela
Nakladatel: Akademie múzických umění
Jazyk: čeština
skrýt