Baban, Džian, Grus, Jiří, Mašek, Vojtěch - Drak nikdy nespí

Drak nikdy nespí
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788090582736
Cena eshop:
360 Kč
( Cena MOC: 400,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Baban, Džian, Grus, Jiří, Mašek, Vojtěch - Drak nikdy nespí

Komiksové album Drak nikdy nespí je převyprávěním středověké legendy o založení města Trutnova. Kniha vznikla z impulzu občanského sdružení Trutnov - město draka, které před třemi lety oslovilo trutnovského rodáka Gruse, aby legendu do komiksu adaptoval.

Podle této legendy vyslal roku 1006 n. l. český panovník, kníže Oldřich rytíře Albrechta z Trautenbergu na sever země, aby zde uprostřed hlubokých lesů, v podhůří Krkonoš zabezpečil kupecké stezky před loupežníky a osídlil kraj při horním toku řeky Úpy. Když se svým lidem vybudoval první tábor – zárodek budoucího města, na dně hluboké rokle objeví v šeru číhající příšeru, velikého draka. Albrechtův příběh ale není klasickou pohádkou o zápasu rytíře s drakem. Na trutnovské legendě je nejzajímavější, že rytíř Albrecht se s drakem nestřetne sám, ale společně se svými lidmi. Autoři svou verzi legendy postavili právě na tomto pozoruhodném detailu.

Kniha vychází jako stošedesátistránkové celobarevné album ve velkém čtvercovém formátu, s pevnou vazbou. Součástí alba jsou i Grusovy malby a studie, které předcházely vzniku konečných podob postav a trutnovské krajiny.

Pod grafickou úpravou je i tentokrát podepsaný jejich dlouholetý spolupracovník Jan Šiller, oceněný v letech 2013 a 2014 cenami Památníku národního písemnictví za Nejkrásnější knihu roku.
Kód titulu: 9788090582736
Autor: Baban, Džian, Grus, Jiří, Mašek, Vojtěch
Nakladatel: Trutnov - město draka
Jazyk: čeština
EAN: 9788090582736
Rok vydání: 2015
Počet stran: 160
skrýt