Bačová Kroftová, Jana, Kirschnerová, Denisa - S Orlíkem Prahou - Malá Strana

S Orlíkem Prahou - Malá Strana
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788087690161
Cena eshop:
242 Kč
( Cena MOC: 269,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Bačová Kroftová, Jana, Kirschnerová, Denisa - S Orlíkem Prahou - Malá Strana

Díky této bohatě ilustrované knize se mohou děti a všichni další zájemci vydat na dobrodružnou výpravu za památkami, pověstmi a osobnostmi spojenými s historií Malé Strany. Průvodcem jim bude chlapec Orlík a holub Emil, kteří dětem ukáží všechna známá i méně známá zákoutí této kouzelné čtvrti.

Čtenáři se například dozví, co je maskaron, kam chodíval na kávu Wolfgang Amadeus Mozart, či jména stavitelů chrámu sv. Mikuláše. Nechybí ani návštěva u Johna Lennona či pátrání po trase první autobusové linky v Čechách. Text obsahuje informace o významných dějinných událostech, osobách i jednotlivých stavbách. Děje se tak pomocí poutavě vyprávěných příběhů, na které navazují kvízy a hádanky, které děti řeší. Jsou tak vtaženy do dění, texty a ilustrace podporují jejich fantazii a po pozorném přečtení a případné procházce po ulicích této čtvrti mohou vyluštit šifrovací tabulku, která odhalí jméno památky, na níž se nachází strážce Malé Strany.

Kniha je určena pro všechny zvídavé děti i jejich rodiče. Je vhodná i pro školní kolektivy, kdy se čtenáři nenásilnou formou dozvídají informace o dějinách a výtvarném umění. Je tak možné použít ji v hodinách dějepisu, výtvarné výchovy a dalších předmětech. Stačí ji jen vzít a vyrazit do ulic za dobrodružstvím. Publikace volně navazuje na díl S Orlíkem Prahou – Staroměstské náměstí.

Bohatě ilustrováno, doplněno o mapy a strany s úkoly.
Kód titulu: 9788087690161
Autor: Bačová Kroftová, Jana, Kirschnerová, Denisa
Nakladatel: Pasparta
Jazyk: čeština
EAN: 9788087690161
Rok vydání: 2016
Počet stran: 80
skrýt