Lipovská, Hana, Bobošíková, Jana - Aby bylo jasno

Aby bylo jasno
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788088200208
Cena eshop:
206 Kč
( Cena MOC: 229,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Lipovská, Hana, Bobošíková, Jana - Aby bylo jasno

Svoboda se nedá koupit. Odpovědnost se nedá zdědit. Demokracie se nedá nařídit. A přesto jako by dnešní svět svobodu zatracoval, odpovědnost umlčoval a demokracií opovrhoval. Jako by znovu volal po návratu Marxe s Leninem. Sedíme na sedadle spolujezdce porouchaného vozu, který se řítí špatným směrem. Jeho šofér ho není schopen ovládat. My se s tím ale smířit nemusíme!

Buď budeme odevzdaně čekat na nevyhnutelnou tragédii, nebo se pokusíme převzít řízení, nebo z vozu vyskočíme. Jiné možnosti nemáme. Ale pořád jsou to možnosti, jak vzít osud do svých rukou a nenechat se unášet tím splašeným vozem dál.

Kniha, mapující následné pohnuté události startující zhruba okamžikem příchodu pandemie koronaviru v roce 2020 obsahuje i reakce řady významných současných osobností na autorkami pokládané otázky zasahující do oblasti historie, ekonomie i etiky. Kniha je názorovým průřezem naší současné politické scény. Autorky pokrývají svými texty současné ekonomické, sociální i politické události, každá na své odborné parketě. Nevyhýbají se ani dění kolem České televize, které už dvakrát za posledních dvacet let zvedlo veřejnost ze židlí či vyhnalo do ulic.
Kód titulu: 9788088200208
Autor: Lipovská, Hana, Bobošíková, Jana
Nakladatel: NF Distribuce
Jazyk: čeština
EAN: 9788088200208
Rok vydání: 2020
Počet stran: 164
skrýt