Hábl, Jan - Aby člověk neupadal v nečlověka

Aby člověk neupadal v nečlověka
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788074652707
Cena eshop:
198 Kč
( Cena MOC: 220,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Hábl, Jan - Aby člověk neupadal v nečlověka

Lidskost je vzácná komodita. Je tím vzácnější, čím intenzivněji jsme si vědomi jejího nedostatku. Od dob osvícenství západní civilizace věřila, že lidskost bude postupovat vpřed společně s rozumovým poznáním a vědou. Že scientia zajistí conscientia. Vždyť přece ten, kdo správně ví, bude i správně jednat. Tak se v duchu kantovského „sapere aude“ optimisticky očekával všeobecný pokrok humanity.
Historická zkušenost však ukázala, že s lidskou povahou je to složitější. Je sice pravda, že v oblasti vědecko-technického poznání západní svět zaznamenal mimořádný rozvoj, který mu skýtá nebývalou moc a blahobyt, lidskost však pokulhává, dokonce prodělává krizi. Kultura nadbytku a prosperity ostře kontrastuje se skutečností bídy milionů hladovějících, strádajících, negramotných či marginalizovaných jedinců i celých národů, kterým „civilizovaný“ svět neumí pomoci, neboť má dost problémů sám se sebou.
Může s tím škola něco udělat? Může výchova pomoci člověku stát se tím, kým být má? Je v moci výchovy humanizovat člověka? Komenský věřil, že ano. Kniha předkládá jeho pojetí zlidšťování člověka, resp. pedagogické humanizace.
Kód titulu: 9788074652707
Autor: Hábl, Jan
Nakladatel: Pavel Mervart
Jazyk: čeština
EAN: 9788074652707
Rok vydání: 2017
Počet stran: 204
skrýt