Křemenáková, Dana, Militký, Jiří, Mishra, Rajesh - Advances in Fibrous Material Science

Advances in Fibrous Material Science
Dostupnost
Skladem u dodavatele
Kód titulu
9788087269480
Cena eshop:
324 Kč
( Cena MOC: 360,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Křemenáková, Dana, Militký, Jiří, Mishra, Rajesh - Advances in Fibrous Material Science

Odborná knižní publikace nejmodernějšího materiálového inženýrství. Třetí díl z volné série knih o současném vědeckém výzkumu polymerních materiálů se snahou navrhnout materiál na molekulární úrovni, aby dosahoval požadovaných vlastností a aplikací na makroskopické úrovni. Jde o výsledky výzkumu na molekulární úrovni, tak aby na makroskopické byly dosaženy všechny požadované vlastnosti pro uživatele materiálu. Články od základních vědeckých výzkumů interakcí či vlastností až po zcela konkrétní aplikace. Interdisciplinární výzkum zahrnuje spolupráci chemiků, biochemiků, biologů a textilních i strojních materiálových inženýrů a biologů.
Něco konkrétního z obsahu: Články o přírodních vláken, materiálech a kompozitech; tkaninách a barvení textilu, o statických a dynamických a tepelných vlastnostech textilu, ale i o vláknech určených pro stavebnictví. O pokročilých tepelných a zvukových materiálech, netkaných textiliích, tepelně izolačních vlastnostech. A naposledy o různých funkčních vlákenných materiálech, nanovlákenných membránách, nových ohnivzdorných tkaninách.

The current book is the THIRD in a series of manuscripts under “PROGRESS IN FIBROUS MATERIAL SCIENCE“.
These books are collection of chapters dealing with state of the art technologies and the science of polymeric materials in specific. Research in this area primarily focuses on efforts to design materials at a molecular level to achieve desirable properties and applications at a macroscopic level. With this broad focus, research ranges from fundamental scientific investigations of the interactions, properties and assembly of such molecular constituents to applied, engineering efforts that translate such fundamental information to futuristic technological advances. Much of the research is highly interdisciplinary, involving collaborations with chemists, biochemists, materials scientists, mechanical engineers and biologists. Moreover, most of the researchers and graduate students are affiliated with Department of Material Engineering, Faculty of Textile Engineering, Technical University of Liberec, facilitating the use the worldclass equipment and resources established in the laboratories.
Kód titulu: 9788087269480
Autor: Křemenáková, Dana, Militký, Jiří, Mishra, Rajesh
Nakladatel: OPS
Jazyk: angličtina
EAN: 9788087269480
Rok vydání: 2017
Počet stran: 416
skrýt