Zeman, Karel - Analýza privatizace a restitucí v ČR

Analýza privatizace a restitucí v ČR
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788024637969
Cena eshop:
342 Kč
( Cena MOC: 380,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Zeman, Karel - Analýza privatizace a restitucí v ČR

Publikace je komplexní národohospodářskou analýzou celého čtvrtého pilíře transformace národního hospodářství ČR (tj. liberalizace vlastnických práv) v období 1989–2015.
Hlavním cílem knihy je prezentace výsledků dlouhodobého výzkumu zaměřeného na procesní, statistickou, ekonomickou a makroekonomickou analýzu privatizačního procesu, restitučních procesů, procesů likvidace a konkurzů státních podniků a transformace státního majetku do vlastnictví obcí realizovaných transformačními institucemi v ČR. Aby měl čtenář k dispozici kompletní náhled na jednotlivé segmenty transformace a jejich souvztažnosti, najde v knize charakteristiky všech čtyř transformačních pilířů (tj. liberalizaci cen, liberalizaci zahraničního obchodu, makroekonomickou stabilizaci a liberalizaci vlastnických práv).
Monografie je také prvotním zdrojem většiny v ní publikovaných analytických dat a závěrů.
Je určena odborné i laické veřejnosti, studentům a všem zájemcům o ekonomii, hospodářskou politiku, moderní hospodářské dějiny a navazující oblasti.
Kniha navazuje na předchozí publikace Analýza privatizačního procesu v České republice, Analýza restitučních procesů v České republice a Vývoj vlastnictví k půdě a souvisejících procesů na území ČR od roku 1918 do současné doby a završuje je.
Kód titulu: 9788024637969
Autor: Zeman, Karel
Nakladatel: Karolinum
Jazyk: čeština
EAN: 9788024637969
Rok vydání: 2018
Počet stran: 338
skrýt