Psí vojáci - Brutální Lyrika

Brutální Lyrika
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
8595026602328
Cena eshop:
269 Kč
( Cena MOC: 299,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Psí vojáci - Brutální Lyrika

Legendární album "Brutální lyrika" je studiové album pražské hudební skupiny Psí vojáci. Obsahuje deset skladeb s texty Filipa Topola z let 1994-1995. Deska byla nahrána v červnu a červenci 1995 v brněnském studiu Audio Line a téhož roku vyšla na CD a MC. Hudební a zvukovou režii měli na starosti Roman Jež a Vladimír Holek.
Ponurý přírodní obraz na obalu alba napovídá, že hudba, ač rockově divoká, není v žádném případě rozjuchaná.
Skladatel, textař, klavírista a zpěvák Filip Topol hraje na albu na piano, je to rockově divoká hra, často ale připomínající šanson. Topolovi zdatně sekundují bicí Davida Skály a basová kytara Luďka Horkého, dále je na albu často slyšet altsaxofon Jiřího Jelínka a to vše v produkci Pavly Švédové. CD obsahuje přes hodinu a patnáct minut neveselé, nespoutané hudby s romantickým nádechem, s výbornými texty rozervaného básníka Filipa Topola, jehož projev se pohybuje někde mezi zpěvem a expresivní recitací.
I přes ten zpěv nezpěv (Filip deklamuje i křičí), ale také prostě "jen" zpívá. Opravdu melancholické skladby, např. skladba Houpačka jsou vyváženy skladbou Prší 3, což je kupodivu veselá píseň, kde Topol ukazuje svůj smysl pro téměř zappovskou ironii. Závěrečná skladba Tak akorát dlouhá trvá dvacet čtyři minut, má úžasnou atmosféru, jako jediná je hudebně relativně monotónní, úplně z ní cítíte prach a slunce pražských Holešovic, všechno je dlouhé, dlouhé, dlouhé. A všechno je samozřejmě jako vždycky na míle vzdálené hudbě komerčních rádií. Hudba Psích Vojáků je prostě psívojákovská.
Kód titulu: 8595026602328
Autor: Psí vojáci
Nakladatel: Indies
Jazyk: čeština
EAN: 8595026602328
Rok vydání: 2000
skrýt