Konwicki, Tadeusz - Černá kronika lásky

Černá kronika lásky
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788075791160
Cena eshop:
242 Kč
( Cena MOC: 269,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Konwicki, Tadeusz - Černá kronika lásky

Český překlad románu Černá kronika lásky má pohnutý osud. V roce 1978 měla kniha vyjít v nakladatelství Odeon. Byla již vytištěna a svázána, ale do prodejen se už nedostala: celý náklad až na pár zázrakem zachovaných výtisků byl odvezen do stoupy a zničen.
Nejspíš při tom nešlo ani tak o ideologickou závadnost textu. Vždyť kniha je baladickým románem o prvním velkém vzplanutí studenta Witoldu k dívce Alině, románem o dospívání, o lásce, jež se brání nepochopení i zevšednění a její děj se odehrává bezprostředně před vypuknutím druhé světové války v krajině autorova dětství, v malém městečku nedaleko Vilna v předválečné Litvě. Avšak komunistický režim nejspíš represivně zareagoval na jiný autorův text, ostře protirežimně vyhraněnou Malou apokalypsu, publikovanou téhož roku v Polsku v neoficiálních samizdatových nakladatelstvích. A snad ke zkáze chystané knížky přispěla i ideologická nepohodlnost její překladatelky Heleny Stachové. Ta si pak na první stránku svého zachráněného výtisku zapsala: „Celý náklad tohoto vydání byl zničen na příkaz Jana Pilaře.“

Novým vydáním Černé kroniky lásky, románu, jenž dodnes neztratil nic na čerstvosti a síle, se nakladatelství Pistorius & Olšanská snaží napravit ono více než 42 let staré barbarství.
Kód titulu: 9788075791160
Autor: Konwicki, Tadeusz
Nakladatel: Pistorius & Olšanská
Jazyk: čeština
EAN: 9788075791160
Rok vydání: 2021
Počet stran: 224
skrýt