Džadoň, Tomáš, Janoščík, Václav, Kuťáková, Pamela - Chtěl_a jsem další zkušenost

Chtěl_a jsem další zkušenost
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788087108796
Cena eshop:
315 Kč
( Cena MOC: 350,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Džadoň, Tomáš, Janoščík, Václav, Kuťáková, Pamela - Chtěl_a jsem další zkušenost

Publikace Chtěl_a jsem další zkušenost zhodnocuje desetiletí fungování Ateliéru hostujícího umělce na AVU. Tímto specializovaným pracovištěm akademie prošli významný umělci a umělkyně střední a mladší generace.
Kniha představuje jednotlivé semestrální projekty a relevantní texty z již publikovaných katalogů (od autorů nebo přizvaných teoretiků), medailony umělců, kteří v daném období ateliér vedli a studentskou reflexi, zpracovanou formou rozhovorů. Její součástí jsou také dva teoretické příspěvky, které se zabývají obecnějšími problémy uměleckého vzdělávání a ukazují konkrétní genealogii Šalounova ateliéru. Kniha odhaluje různé perspektivy a pohledy na takto specifickou a ojedinělou vzdělávací platformu uvnitř vysoké umělecké školy.

Texty: Tomáš Džadoň, Anna Daučíková, Václav Janoščík, Luis Cammitzer
Hostující umělci: Anton Čierny, Magdalena Jetelová, Zbigniew Libera, Jan Merta, Florian Reither, Marcus Geiger, Althea Tauberger, Silke Otto-Knapp, Florian Pumhösl, Nicole Wermers, Jan Mladovský, Ruth Noack, Artur Źmijewski, Simon Wachsmuth, Josef Dabernig, Ilona Németh, Ricarda Denzer, Christina Della Giustina, John Hill, Oleksandr Burlaka, Simon Starling, Sus Zwick a Muda Mathis
Kniha vychází česky a anglicky.
Kód titulu: 9788087108796
Autor: Džadoň, Tomáš, Janoščík, Václav, Kuťáková, Pamela
Nakladatel: Akademie výtvarných umění
Jazyk: čeština
EAN: 9788087108796
Rok vydání: 2021
Počet stran: 278
skrýt