Skálová, Alžběta, Rous, Jan - Chůze v šeru a jiné příběhy

Chůze v šeru a jiné příběhy
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788074671470
Cena eshop:
531 Kč
( Cena MOC: 590,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Skálová, Alžběta, Rous, Jan - Chůze v šeru a jiné příběhy

Malířka, grafička a ilustrátorka Alžběta Skálová (1982) je převážně vnímána jako ilustrátorka. Základem a hlavním zdrojem její práce je však volná tvorba, rozbíhající se mnoha směry. Ilustrace představuje do jisté míry zadání, podřizuje se a zároveň rozvádí příběh. Ty její doprovází úspěšné dětské knižní tituly jako Rostlinopis, Cendrarsovy Malé černé pohádky, Pampe a Šinka.
Volná tvorba pracuje s intuicí, se snem, ale hlavně se silnými vizuálními vjemy, vystupujícími zejména v krajině, přírodě, ale i v lidském světě, v rituálech, maskách. Její krajiny jsou zaplněny nejen přízračnými motivy domů, bílými rolemi trávy, toulajícími se kravami, ale jsou otevřeny i imaginativním bytostem, lesním skřítkům, fantazijně narůstajícím detailům.
Kniha Alžběty Skálové hravě a promyšleně spojuje malířské, kresebné, grafické a ilustrátorské dílo. Její tvorba je cenná tím, že není ovlivněná dobovými postupy a trendy, naopak, autorka jde tvrdohlavě a z vnitřního přesvědčení vlastní cestou. Kniha jednoznačně dokládá, že Alžběta Skálová patří mezi nejoriginálnější malíře a ilustrátory střední generace.
Kód titulu: 9788074671470
Autor: Skálová, Alžběta, Rous, Jan
Nakladatel: Arbor vitae
Jazyk: čeština
EAN: 9788074671470
Rok vydání: 2021
Počet stran: 224
skrýt