Bartoš, Antonín, Kunc, Radimír - Clay-Eva volá Londýn...

Clay-Eva volá Londýn...
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788076670129
Cena eshop:
359 Kč
( Cena MOC: 399,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Bartoš, Antonín, Kunc, Radimír - Clay-Eva volá Londýn...

Kniha líčí osudy československých parašutistů skupiny Clay od výcviku v Británii za druhé světové války až po zpravodajskou činnost na Moravě za protektorátu. Dílo, zpracované publicistickou formou na základě vyprávění velitele desantu Antonína Bartoše i dochovaných primárních dokumentů, vyšlo pod názvem Clay-Eva volá Londýn… krátce po skončení druhé světové války.
O oblibě publikace svědčí především fakt, že do komunistického převratu vyšla ve třech vydáních a tajně se distribuovala ještě po 25. únoru 1948. I později, ač vyřazena ze všech knihoven, se stala velmi vyhledávanou, půjčovanou, opisovanou a především čtenou. Teprve po pádu komunistického režimu mohla publikace v Československu znovu vyjít (Melantrich, 1992). I toto vydání je ale již rozebrané, proto vychází nové, a tentokrát ne jako pouhý reprint. Byly opraveny některé nepřesnosti, díky archivům se změnil také pohled na roli některých spolupracovníků Clay-Eva.
Kniha nově obsahuje kapitoly o poválečných osudech rodin parašutistů, dochované paměti spolupracovníka Clay, doplnily ji odborné texty historiků a faksimile řady dokumentů. Cílem publikace je přiblížit historii výsadku dnešnímu čtenáři a důstojně připomenout oběti mnoha spolupracovníků skupiny.
Kód titulu: 9788076670129
Autor: Bartoš, Antonín, Kunc, Radimír
Nakladatel: P3K
Jazyk: čeština
EAN: 9788076670129
Rok vydání: 2021
Počet stran: 484
skrýt