a kolektiv autorů, Klumpar, Vladimíra, Róna, Jaroslav, Macků, Michal, Gálová, Mária - Czech Glass, Quo Vadis?!

Czech Glass, Quo Vadis?!
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788074373527
Cena eshop:
594 Kč
( Cena MOC: 660,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: a kolektiv autorů, Klumpar, Vladimíra, Róna, Jaroslav, Macků, Michal, Gálová, Mária - Czech Glass, Quo Vadis?!

Czech Glass, Quo Vadis ?! je jakýmsi zamyšlením nad tím, jakými cestami se ubírá česká ateliérová sklářská tvorba dnes, více než 60 let po svém fenomenálním úspěchu na výstavě EXPO 58 v Bruselu. Mým záměrem bylo předvést co nejpestřejší mozaiku přístupů ke sklu, ukázat, jak sklo zasahuje i do jiných oblastí umění, a demonstrovat možnosti jeho spojení s netradičními materiály. Katalog je spíše než jako odborná publikace koncipován jako kniha profesních a životních příběhů deseti současných českých autorů. Sleduji v ní jejich profesionální linku, ale i lidskou rovinu, poukazuji na individualitu, výjimečnost, schopnost odlišit se, hledat svou vlastní cestu, poprat se s náročnými situacemi i vytrvat, když se doslovně i přeneseně vše tříští. Mozaika profilů prezentovaných autorů se tak sama o sobě stala příběhem.
Mária Gálová
Czech Glass, Quo Vadis ?! is a kind of reflection on the paths that Czech studio work takes in glass art today, 60 years after its phenomenal success at EXPO 58 in Brussels. My intention was to present the most diverse mosaic of approaches to glass, to show how glass intervenes in other areas of art, and to demonstrate the possibilities of its connection with non-traditional materials. The catalogue is conceived as a book of professional and life stories of individual authors rather than as an expert´s publication. In it, I follow their professional line, but also the human level. I point out their individuality, exceptionality, the ability to be different, to find their own way, to cope with difficult situations and to persevere when everything literally and figuratively is splintered. The mosaic of presented profiles of authors became a story in itself.
Mária Gálová
Kód titulu: 9788074373527
Autor: a kolektiv autorů, Klumpar, Vladimíra, Róna, Jaroslav, Macků, Michal, Gálová, Mária
Nakladatel: KANT
Jazyk: čeština, angličtina
EAN: 9788074373527
Rok vydání: 2021
Počet stran: 168
skrýt