Bajčiová, Viera, kol. - Dědičné nádorové syndromy v dětské onkologii

Náhled obálky není k dispozici
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788088129554
Cena eshop:
432 Kč
( Cena MOC: 480,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Bajčiová, Viera, kol. - Dědičné nádorové syndromy v dětské onkologii

Kniha „Dědičné nádorové syndromy v dětské onkologii“ poskytuje přehled dědičných syndromů asociovaných s dětskými typy nádorů. Jde o velmi širokou škálu syndromů vyžadujících většinou multioborovou péči a sledování. Dosud bylo popsáno kolem 200 dědičných nádorových syndromů, ale pouze kolem 75 je asociovaných s dětskými typy nádorů. Syndromy jsou vzácné, většinou s autozomálně dominantním přenosem. Na základě objevení predispozičních genů pro různé dědičné nádorové syndromy je možné předcházet vzniku nádorů mnohem účinněji než dříve a začít se specializovanou prevencí již v mladém věku. Identifikace dědičné predispozice k nádorům je důležitou součástí cílené onkologické prevence v populaci.
Kniha má za cíl podat přehled nejčastěji se vyskytujících dědičných nádorových syndromů asociovaných s dětskými typy nádorů, doporučený věk pro genetické vyšetření, doporučení pro multioborovou péči, typ a frekvenci jednotlivých vyšetření dle typu syndromu a nádorové predispozice.
S různými typy hereditárních nádorových syndromů se můžou ve své praxi setkat neonatologové, pediatři primární péče, onkologové, ale i lékaři mnoha dalších specializací (neurologové, kardiologové, nefrologové, gastroenterologové, kožní lékaři, oční lékaři atd.).
Kniha je tedy určená nejen onkologům nebo genetikům, ale prakticky všem lékařům, kteří se starají o mladou generaci do 20 let věku.
Kód titulu: 9788088129554
Autor: Bajčiová, Viera, kol.
Nakladatel: Current Media, s.r.o.
Jazyk: čeština
EAN: 9788088129554
Rok vydání: 2021
Počet stran: 344
skrýt