Čornej, Petr, Čornej, Petr, Čornejová, Ivana, Frolík, Jan, Vaníček, Vratislav, kol. - Dějiny zemí Koruny české I.

Dějiny zemí Koruny české I.
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788076372122
Cena eshop:
359 Kč
( Cena MOC: 399,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Čornej, Petr, Čornej, Petr, Čornejová, Ivana, Frolík, Jan, Vaníček, Vratislav, kol. - Dějiny zemí Koruny české I.

Nejúspěšnější učebnice dějin českých zemí se dočkala nového, revidovaného a doplněného vydání. Přehledná příručka poskytuje základní orientaci a shrnuje vše podstatné o našich dějinách na úrovni středoškolských znalostí. Přístupnou formou líčí chronologii událostí politických dějin, zasazuje je do evropského kontextu a celkový obraz dotváří výkladem o hospodářských, sociálních a kulturních dějinách. Od pravěku a počátků české státnosti je výklad doveden až k roku 1992, k rozdělení republiky.
Od devadesátých let, kdy byla učebnice napsána, se projevila potřeba revizí a doplnění. Revidován byl celý text a pro toto vydání vznikly zcela nové kapitoly věnované pravěku, první světové válce a období let 1945–1992. Nově byly zpracovány mapy, částečně obměněn byl obrazový doprovod a dvoudílná kniha získala moderní grafický kabát.
Historická příručka je dílem kolektivu renomovaných historiků ve složení Pavel Bělina, Petr Čornej, Ivana Čornejová, Jan Frolík, Jaroslav Halada, Jaroslav Hrbek, Dagmar Moravcová, Jiří Pernes, Jiří Pokorný, Jiří Rak, Josef Tomeš a Vratislav Vaníček.
Kód titulu: 9788076372122
Autor: Čornej, Petr, Čornej, Petr, Čornejová, Ivana, Frolík, Jan, Vaníček, Vratislav, kol.
Nakladatel: Paseka
Jazyk: čeština
EAN: 9788076372122
Rok vydání: 2021
Počet stran: 432
skrýt