Bělina, Pavel, Bělina, Pavel, Halada, Jaroslav, Hrbek, Jaroslav, Maršálek, Zdenko, Moravcová, Dagmar, Pernes, Jiří, Pokorný, Jiří, Rak, Jiří, Tomeš, Josef, kol. - Dějiny zemí Koruny české II.

Dějiny zemí Koruny české II.
Dostupnost
Skladem u dodavatele
Kód titulu
9788076372139
Cena eshop:
359 Kč
( Cena MOC: 399,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Bělina, Pavel, Bělina, Pavel, Halada, Jaroslav, Hrbek, Jaroslav, Maršálek, Zdenko, Moravcová, Dagmar, Pernes, Jiří, Pokorný, Jiří, Rak, Jiří, Tomeš, Josef, kol. - Dějiny zemí Koruny české II.

Nejúspěšnější učebnice dějin českých zemí se dočkala nového, revidovaného a doplněného vydání. Přehledná příručka poskytuje základní orientaci a shrnuje vše podstatné o našich dějinách na úrovni středoškolských znalostí. Přístupnou formou líčí chronologii událostí politických dějin, zasazuje je do evropského kontextu a celkový obraz dotváří výkladem o hospodářských, sociálních a kulturních dějinách. Od pravěku a počátků české státnosti je výklad doveden až k roku 1992, k rozdělení republiky.
Od devadesátých let, kdy byla učebnice napsána, se projevila potřeba revizí a doplnění. Revidován byl celý text a pro toto vydání vznikly zcela nové kapitoly věnované pravěku, první světové válce a období let 1945–1992. Nově byly zpracovány mapy, částečně obměněn byl obrazový doprovod a dvoudílná kniha získala moderní grafický kabát.
Kód titulu: 9788076372139
Autor: Bělina, Pavel, Bělina, Pavel, Halada, Jaroslav, Hrbek, Jaroslav, Maršálek, Zdenko, Moravcová, Dagmar, Pernes, Jiří, Pokorný, Jiří, Rak, Jiří, Tomeš, Josef, kol.
Nakladatel: Paseka
Jazyk: čeština
EAN: 9788076372139
Rok vydání: 2021
Počet stran: 432
skrýt