Bořkovcová, Magadlena - Děti spolu

Děti spolu
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788088290414
Cena eshop:
315 Kč
( Cena MOC: 350,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Bořkovcová, Magadlena - Děti spolu

Jak řešit spory? Jak zvládat prohru, nebo to, že se mi někdo posmívá? Jak pomoci dítěti, aby se umělo vyrovnat s krizovou situací a jak přispět ke zlepšení vztahů v třídním kolektivu? Kreslené příběhy „Děti spolu“ zobrazují běžně vznikající konfliktní situace z každodenního života dětí.
Čekají vás vždy čtyři obrázky, jeden konflikt a děti, které si s ním nakonec samy poradí. Některé postavy příběhů prožívají negativní emoce, všechny příběhy ale končí alespoň z části pozitivně. Materiál je koncipován tak, aby děti byly co nejvíce vedeny k mluvení a dospělý vystupoval pouze jako moderátor. Vzniká tak prostor pro diskusi mezi dětmi, případné neshody při práci s listy jsou využívány k tomu, aby se děti naučily spolupracovat, argumentovat a hledat kompromis. Příběhy děti vedou k tomu, aby předvídaly („Jak by asi mohl příběh pokračovat? Co by mohlo být na další kartičce?“), dávaly hrdinům na obrázku doporučení, jak situace řešit. Děti pak mohou také vyprávět své vlastní zkušenosti s podobnými situacemi.
Deset příběhů je určeno pedagogickým pracovníkům, psychologům a rodičům k rozvoji sociálních dovedností dětí mladšího školního věku – u jedinců i ve školních kolektivech.
Kód titulu: 9788088290414
Autor: Bořkovcová, Magadlena
Nakladatel: Pasparta
Jazyk: čeština
EAN: 9788088290414
Rok vydání: 2019
Počet stran: 10
skrýt