Belko, Tomáš, Drábek, David, Havlínek, Tomáš, Klus, Tomáš, Král, Darek, Piškula, Zdeněk - Elefantazie

Elefantazie
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
099925672621
Cena eshop:
316 Kč
( Cena MOC: 351,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Belko, Tomáš, Drábek, David, Havlínek, Tomáš, Klus, Tomáš, Král, Darek, Piškula, Zdeněk - Elefantazie

Muzikál ohavné krásy, tak autoři Darek Král (hudba), Tomáš Belko (texty) a David Drábek (autor původní hry a režie) definují úspěšné divadelně-hudební představení Elefantazie. Jedná se o fascinující příběh Sloního muže Josepha Merricka, který se stal ve viktoriánském Londýně atrakcí obludária. Smutek křehké duše inteligentního mladíka, uvězněného ve znetvořeném těle, lákal v minulosti dramatiky i filmaře. Před časem byl také poprvé uveden v pražském divadle ABC v podobě původního českého muzikálu Elefantazie v hlavních rolích s Tomášem Klusem a Tomášem Havlínkem. Otevírá se zde svět panoptika lidských kuriozit a osudy jeho obyvatel, legendárních siamských sester Blažkových, divoké ženy Samiry, Trojnoha Franka a haličského obra Moyzesse. Kdo je krutý Dr. Howard Reinhold a jakou šanci má dobrota jeho kolegy Dr. Fredericka Trevese, který se rozhodl Slonímu muži poskytnout domov a péči? Kdo odhalí tajemství Jacka Rozparovače a jak mohl londýnský pobyt ovlivnit Mahátmu Gándhího? A co prožije hlavní hrdina na své cestě z bídy klece do salónů nejvyšší společnosti? To vše jsou otázky a příběhy, které odhaluje studiová nahrávka písníček z muzikálu Elefantazie. Hudbu napsal zkušený skladatel Darek Král, který stojí i za hudební produkcí tohoto alba a pro úpravu aranží písní si pak přizval ke spolupráci Jana P. Muchowa. Texty písniček opatřil Tomáš Belko, finální podoba nahrávek pak vznikla na začátku letošního roku ve studiu Sono.

Na albu, stejně jako v divadelním provedení muzikálu, se objeví hned několik talentovaných interpretů. Pro nejznámějšího z nich, Tomáše Kluse, je to vůbec první návrat na divadelní prkna po absolvování DAMU před deseti lety. Dále se zde představí Tomáš Havlínek, Petr Konáš, Kateřina Marie Fialová, Filip Březina, Tereza Marečková, Zdeněk Piškula, Kryštof Krhovják a další. Elefantazie je mimořádný zážitek doplňující seznam nejlepších původních domácích muzikálů.

Tracklist:
Muzikál ohavné krásy / Special People / Krev na skalpelu / Róza & Pepi / Já viděl křídla / Elefantoletto / Králové temnoty / Bestiář / Vnitřnosti Londýna / Sníh / Všechno je ve hvězdách / Strážce majáku / Na konci příběhů / Pozdrav Sloního muže Josepha Merricka
Kód titulu: 099925672621
Autor: Belko, Tomáš, Drábek, David, Havlínek, Tomáš, Klus, Tomáš, Král, Darek, Piškula, Zdeněk
Nakladatel: SUPRAPHON
Jazyk: čeština
EAN: 099925672621
Rok vydání: 2021
skrýt