Hrubý, Zdeněk, Lukášek, Libor, kol. - Energetická bezpečnost České republiky

Energetická bezpečnost České republiky
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788024629742
Cena eshop:
180 Kč
( Cena MOC: 200,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Hrubý, Zdeněk, Lukášek, Libor, kol. - Energetická bezpečnost České republiky

Tato publikace hodnotí energetickou bezpečnost České republiky, a to z pohledu lokálního i celosvětového. Zároveň určuje postavení České republiky v rámci této problematiky.

Energetická bezpečnost státu a potřeba zajistit nezávislost na zahraničních zdrojích energie jsou klíčovými elementy moderně fungujícího státu. Nedílnou součástí energetické politiky a komplexního zajišťování energetické bezpečnosti je i surovinová politika. První kapitola se zaměřuje na zajišťování dodávek ropy jakožto na jednu z nejvýznamnějších složek surovinové politiky vůbec.
Dále publikace mapuje nezávislost České republiky z pohledu elektroenergetiky a věnuje se hlavním problémům, kterým v současné době elektroenergetika čelí (jak na našem území, tak v rámci Evropské unie). Další kapitola mapuje s využitím kvalitativní analýzy na bázi teorie her hlavní zájmové skupiny v oblasti využívání nekonvenčních ložisek zemního plynu ve středovýchodní Evropě.
Publikaci uzavírá zamyšlení nad významem pojmu energetická bezpečnost v kontextu konkurenceschopnosti a přežití naší společnosti. Pro názornost je text doplněn množstvím ilustrací a grafů.
Kód titulu: 9788024629742
Autor: Hrubý, Zdeněk, Lukášek, Libor, kol.
Nakladatel: Karolinum
Jazyk: čeština
EAN: 9788024629742
Rok vydání: 2016
Počet stran: 162
skrýt