Třešňák, Vlastimil - eNTé

25

eNTé
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788074923883
Cena eshop:
261 Kč
( Cena MOC: 290,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Třešňák, Vlastimil - eNTé

Zkratkou NT, tedy neurotypik, označují někteří lékaři osoby, v jejichž chování se nevyskytují autistické symptomy. Mnohem známější je však užití zkratky N. T. v žurnalistice, kdy ji vydavatelé novin používali jako označení pro neověřené informace. Termín pocházel z latinského non testatur, tedy neověřeno. Fonetická podoba zkratky N. T. připomíná německé slovo die Ente, česky kachna.
Příběhy o vzniku a osudech slavných uměleckých děl, úvahy o skutečné genezi námětů, zákulisních tajemstvích i o tom, co někteří výtvarníci ukryli do svých pláten, zajímají nejen profesory symbolologie, kunsthistoriky, ale přitahují i běžné čtenáře. Nová kniha hudebníka, malíře a spisovatele Vlastimila Třešňáka, nazvaná výstižně eNTé, nabízí pětadvacet pohledů do zákulisí populární hudby dvacátého století. Poodhaluje i mnohé z umně zašifrovaných poselství Třešňákových obrazů, které divák na první pohled nemusí poznat. Galerii vybraných obrazů doplňuje ukázka tzv. dodělaného umění z cyklu Nouzových přistání – komiks Story of Jack Anybod – a závěrečná přehlídka jedenadvaceti pláten, která na své poodhalení teprve čekají.

OBSAH:
Beatles + Kiss * Sir Robert Baden-Powell a Eman „Sally“ Prkno * Elvis Presley, Beatles a FBI („Fever!“) * William Harley, Arthur Davidson a Jarda Štercl (Hommage a Ilči, Hatátitla a Fichtl) * Hardy, Lloyd, Chaplin, Keaton a Laurel * Adolph Rickenbacker, Leonidas Fender a Binny Lán * Thomas Alva Edison vs. Nikola Tesla (Fonograf vs. Sonet duo) * „Zahraj to znovu, Same…“ (Casablanca) * „Alles hat ein Ende, nur die Wurst hat zwei…“ * Na shledanou, krokodýle… * „Hang on to your scalps!“ * Franz Kafka a Albert Einstein * Niccolo Paganini a malá doba ledová (Caprices) * Alois Alzheimer, James Parkinson a 440 herzů * Andy Warhol a Fräulein Päffgen (Dracula a Cinderella) * Fred Astaire, George Gershwin a psací stroj * Ludwig van Beethoven a Johann Mälzel * Pink Floyd, Stephen Hawking a paní Müllerová (Black Hole Paradox) * Louis „Satchmo“ Armstrong a Voyager * Felix Hoffmann, baronka de Koenigswarterová a „Zrzek“ Konigsberg * Richard Wagner a Ludvík II. Bavorský * Reinhold Messner, Yetti a jódlující brzdař * „Vy trdlo, zapsal jste mi číslo tendru!“ * Alexander Barker, baron de Bris a Martin Böttcher * Antonín Dvořák, „Doctor“ Hoffman a Modrý Mauritius * Story of Jack Anybod (Enrico Töth) * V příštím díle eNTé uvidíte mimo jiné
Kód titulu: 9788074923883
Podtitul: 25
Autor: Třešňák, Vlastimil
Nakladatel: Galén
Jazyk: čeština
EAN: 9788074923883
Rok vydání: 2018
Počet stran: 158
skrýt