Prokop, Josef Bernard - František Štěpán Lotrinský

František Štěpán Lotrinský
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788075463395
Cena eshop:
386 Kč
( Cena MOC: 429,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Prokop, Josef Bernard - František Štěpán Lotrinský

František Štěpán Lotrinský, muž stojící ve stínu své slavné ženy, anebo císař Svaté římské říše, úspěšný podnikatel a rovnocenný partner? Silný muž, toužící po klidu, milující manžel a otec, anebo slaboch, který utíkal ke svým koníčkům, blízkým přátelům a milenkám, či snad geniální obchodník?
Prosadit se vedle osobnosti typu Marie Terezie není snadné a může to být o to těžší, když je vaše manželka jednou z nejvýznamnějších panovnic Evropy. Marie Terezie byla temperamentní, sebevědomá žena, která nedovolila, aby někdo zasahoval do jejích rozhodnutí, a to nejen v životě rodinném, ale hlavně v oblasti politiky. František Štěpán se jí na tomto poli nemohl rovnat, proto hledal jiné uplatnění. A byl úspěšný. Projevil se jako velmi talentovaný podnikatel, který několikrát zachránil státní kasu a svou manželku před bankrotem. Byl to pozoruhodný člověk, který nehýbal s historií ani se do ní nezapsal velkými hrdinskými činy, byl mužem v pozadí, který skrytě a úspěšně tahal za nitky velké politiky.
V tomto strhujícím historickém románu se dozvíte, zda je možné pozměnit oblíbený citát a tvrdit, že za každou úspěšnou ženou stojí muž.
Kód titulu: 9788075463395
Autor: Prokop, Josef Bernard
Nakladatel: Fortuna Libri
Jazyk: čeština
EAN: 9788075463395
Rok vydání: 2021
Počet stran: 510
skrýt