Meyrink, Gustav - Golem

Náhled obálky není k dispozici
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788073356521
Cena eshop:
268 Kč
( Cena MOC: 298,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Meyrink, Gustav - Golem

Meyrinkův slavný román připomíná bolestnou zpověď člověka, který je přesvědčen, že mu bylo v životě strašlivě, nespravedlivě ublíženo. Hlavní postavu – Athanasia Pernatha, rytce drahokamů žijícího v židovském ghettu – pronásleduje jedna noční můra za druhou. Jako by ho řídily temné bytosti, ovíjela neproniknutelná chapadla úřední moci a pronásledovali zasvěcenci tajných spiknutí.
Pod pláštěm tmy působí záhadné a neproniknutelné síly, z tajemných důvodů sledují hrdinu cizí osoby, dochází k matoucím děsivým setkáním. Životní události jsou připravovány a řízeny bytostmi, jež rozum nedokáže analyzovat. Před očima běží expresionistické melodrama, hororová evokace magické Prahy a jejího ghetta, jež navštěvují duchové; snová próza se proplétá po dláždění temných, úzkých uliček. Pernath přitahuje groteskní zážitky jako můry jdoucí za smrtí v plamenu svíčky. Všude kolem je archaický svět alchymistů, mystiků a podivných tvorů, již se dávají bezvládně unášet životem.
Pro čtenáře jednadvacátého století pořídil zcela nový český překlad Hanuš Karlach, text provázejí kongeniální ilustrace Hugo Steinera.

Strašlivá hrůza, kterou je Golem naplněn, mi nikdy nevymizí z paměti.
Jorge Luis Borges
Kód titulu: 9788073356521
Autor: Meyrink, Gustav
Nakladatel: Leda
Jazyk: čeština
EAN: 9788073356521
Rok vydání: 2020
Počet stran: 392
skrýt