Nezval, Martin - Holky z nezisku

Holky z nezisku
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788020619532
Cena eshop:
305 Kč
( Cena MOC: 339,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Nezval, Martin - Holky z nezisku

S nadhledem, espritem, lehkostí a viditelnou radostí z napsaného je rozehrán příběh, jehož hlavním hrdinou je židovský hejsek Abraham. Ten prchá před americkou politickou korektností až do Prahy. Jak se však brzy ukáže, příliš si tím nepomůže. Jeho bratr Jacob, pragmatický glosátor, je zcela jiného založení.
Abraham je trickster, což je totéž jako člověk, kterého sice milujete, ale zároveň vás irituje. V Čechách zakládá rodinu, překládá, má swingový orchestr, sympatickou manželku i dceru. Náhle se však cosi zadrhne. Abraham je za aktivního přispění neziskové organizace křivě obviněn z domácího násilí. Bratr Jacob je vždy ochoten mu pomoci, Abraham si však chce vyřešit všechny své problémy sám. U opatrovnického soudu se rozhodne progresivistickou ideologii porazit jejími vlastními zbraněmi. Daří se mu to však jen se střídavými úspěchy. Není mnoho knih, kde je vhodné si některé myšlenky poznamenat nebo alespoň důkladně vštípit do paměti.
Mohou se hodit. Nikdy totiž nevíte, kdy pootevřené Overtonovo okno příležitosti znamená závan čerstvého vzduchu, a kdy je ouverturou defenestrace.
Kód titulu: 9788020619532
Autor: Nezval, Martin
Nakladatel: Naše vojsko
Jazyk: čeština
EAN: 9788020619532
Rok vydání: 2021
Počet stran: 288
skrýt