Humlová, Zuzana, kol. - Imunopatologické stavy v kazuistikách

2

Imunopatologické stavy v kazuistikách
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788073457051
Cena eshop:
446 Kč
( Cena MOC: 495,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Humlová, Zuzana, kol. - Imunopatologické stavy v kazuistikách

Druhé vydání knihy připravené kolektivem autorů v čele s MUDr. Zuzanou Humlovou, Ph.D., jednou z vůdčích osobností současné české imunologie.
Jako „imunopatologické stavy“ souhrnně označujeme poruchy spojené s alergií, autoimunitou a imunodeficiencí. Tyto stavy se často vzájemně prolínají, neboť porucha v jedné oblasti imunitního systému často spouští kaskádu dalších imunopatologických dějů. To je právě jednou příčin častých diagnostických i terapeutických rozpaků s následným odkladem stanovení správné diagnózy.
Kniha na konkrétních příkladech z praxe čtenáře provádí celým spektrem onemocnění od primárních imunodeficiencí přes vaskulitidy, autoinflamatorní onemocnění, lékové a potravinové alergie, autoimunitní polyglandulární syndromy, antifosfolipidový syndrom až např. k neurologickým autoimunitám. Výklad každého případu směřuje od symptomů přes dostupná vyšetření až ke konkrétní léčbě. Kniha je psána svěžím stylem je čtivá a velmi didaktická, takže poučení pro svou každodenní praxi zde najdou nejen alergologové či kliničtí imunologové, ale též lékaři bez hlubší znalosti imunologie.
Hlavní cílovou skupinou jsou lékaři širokého okruhu interních oborů – alergologové, imunologové, pneumologové, gastroenterologové, revmatologové, nefrologové a dále např. neurologové či praktičtí lékaři.
Kód titulu: 9788073457051
Podtitul: 2
Autor: Humlová, Zuzana, kol.
Nakladatel: Maxdorf
Jazyk: čeština
EAN: 9788073457051
Rok vydání: 2021
Počet stran: 280
skrýt