Scruton, Roger - Jak být konzervativec

Jak být konzervativec
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788073255138
Cena eshop:
296 Kč
( Cena MOC: 329,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Scruton, Roger - Jak být konzervativec

Co znamená být konzervativec v době, která je ke konzervatismu tak skeptická? Jak žít po boku našich „kanonizovaných předků“, když je dnes tak běžné odmítat jejich kulturní, náboženský a politický odkaz? Mohou konzervativci v situaci, kdy dominantní sílu politiky na Západě představuje liberalismus měkké levice, přispět k veřejné debatě něčím, nad čím se nemávne rukou jako nad pouhou nostalgií?
Kniha Jak být konzervativec není jen programem moderního konzervatismu. Je upřímnou výzvou k obhajobě starodávných hodnot a pravidel slušného chování a soužití, jež jsou základem naší oslabené, ale stále trvající civilizace.
Scruton v tomto chytrém a otevřeném pojednání čerpá ze svých zkušeností z let, kdy ve veřejném životě platil za člověka jdoucího proti proudu. Zkoumá, v čem má pravdu nacionalismus, socialismus, kapitalismus, liberalismus, multikulturalismus, environmentalismus, internacionalismus a nakonec konzervatismus. Knihu uzavírá v osobním tónu, „rozloučením zapovídajícím smutek, ale přiznávajícím ztráty“.
Kód titulu: 9788073255138
Autor: Scruton, Roger
Nakladatel: Centrum pro studium demokracie a kultury
Jazyk: čeština
EAN: 9788073255138
Rok vydání: 2021
Počet stran: 248
skrýt