Thom, Françoise - Jak chápat putinismus

Jak chápat putinismus
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788075640635
Cena eshop:
287 Kč
( Cena MOC: 319,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Thom, Françoise - Jak chápat putinismus

Je Putinova politika skutečně autoritářská, umně maskovaná pod demokratickými kulisami, nebo má svět co do činění s formou autokracie podporované mafiánskou oligarchií a dochází tak v podstatě k naplnění kontinuity ruských dějin.

Francouzská historička Francois Thomová (1951) se celý svůj profesní život zabývá Ruskem a Sovětským Svazem. Napsala o jeho historii i současnosti několik knih a přednáší o něm na pařížské Sorboně. Jako téma své knihy nyní zvolila vládu současného prezidenta a základní otázka, kterou si v této souvislosti klade, zní: „Jak vlastně Putinův režim definovat?“
Thomová zkoumá genezi a historii putinismu. Analyzuje ruskou zahraniční politiku prostřednictvím tamního, domácího politického vývoje a upozorňuje na paradox ruské civilizace, která se obrací zády k Západu, skrývá nihilistickou vášeň a oživuje Kreml, ale má přitom škodlivý vliv na sebe sama. Autorka řeší také vliv KGB na myšlení mužů z Kremlu a na jejich způsob vlády, ale i to, zda může nastavený režim přežít svého v současnosti nejsilnějšího muže. Nezabývá se však jen mocnými postavami výkonné moci, zajímá ji i opozice, která se jeví slabá, roztříštěná a její neúspěchy jsou dnes do očí bijící.
Kód titulu: 9788075640635
Autor: Thom, Françoise
Nakladatel: Pulchra
Jazyk: čeština
EAN: 9788075640635
Rok vydání: 2021
Počet stran: 256
skrýt