Ciprová, Barbora, Čechová, Veronika, Jindrová, Tereza, Kottová, Karina, kolektiv autorů - Jindřichův Model

Jindřichův Model
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788090756168
Cena eshop:
90 Kč
( Cena MOC: 100,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Ciprová, Barbora, Čechová, Veronika, Jindrová, Tereza, Kottová, Karina, kolektiv autorů - Jindřichův Model

V návaznosti na jubilejní třicátý ročník Ceny Jindřicha Chalupeckého, který proběhl v roce 2019, se její organizátoři rozhodli ohlédnout do její historie a připomenout publiku některé umělecké projekty prvních dvaceti let konání. Výběr se soustředil na díla, která byla v kontextu doby jejich vzniku obzvlášť podnětná či progresivní a zároveň slibovala zajímavou reinterpretaci současnosti.
V průběhu října a listopadu roku 2019 probíhaly v galerii Berlinskej Model v Praze pravidelně jednovečerní výstavy vybraných umělkyň a umělců, kteří nově uchopili své projekty vytvořené v rámci Ceny Jindřicha Chalupeckého. Celkem osm večerů představilo divákům dřívější i současnou uměleckou tvorbu oslovených autorek a autorů, kteří s odstupem času zrevidovali své finálové či laureátské projekty a posunuli je pro současné publikum z hlediska formy i obsahu, případně je doplnili novým dílem či komentářem. Umělkyně a umělci prezentováni v rámci tohoto projektu jsou Petr Nikl, Petra Herotová, Pavel Kopřiva, Michal Nesázel, Markéta Baňková, Rafani, Jana Kalinová a František Kowolowski.
Kód titulu: 9788090756168
Autor: Ciprová, Barbora, Čechová, Veronika, Jindrová, Tereza, Kottová, Karina, kolektiv autorů
Nakladatel: Společnost Jindřicha Chalupeckého
Jazyk: čeština
EAN: 9788090756168
Rok vydání: 2021
Počet stran: 84
skrýt