Ščeblykin, Kirill, Šimečka, Martin M., Zajíček, Filip - Jsme jako oni

Jsme jako oni
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788074329593
Cena eshop:
260 Kč
( Cena MOC: 289,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Ščeblykin, Kirill, Šimečka, Martin M., Zajíček, Filip - Jsme jako oni

V čem jsou liberálové stejní jako fašisti? Jaké to je, když vás vaše společnost nenávidí? Lze překonat společenské propasti?
Nad tématy naší současnosti a minulosti se setkávají dvě generace novinářů: česko-slovenský intelektuál, jehož formovalo dětství a mládí v disentu spolu s listopadovým angažmá, a nadějní žurnalisté, narození do svobodné společnosti.
Těžko bychom hledali někoho, kdo lépe než Šimečka rozumí Čechům i Slovákům současně a dovede jejich příběh posoudit ve středo- a východoevropských souvislostech. Šimečkovy vlastní životní osudy, jimž se kniha také věnuje, ho přitom nevedou k pesimismu, ale naopak k vůli hledat východiska ze zdánlivě bezvýchodných situací. Během rozhovoru se karta několikrát obrací, ten, kdo odpovídal, se také ptá a mezigenerační dialog odhaluje, kde se dvě odlišné životní zkušenosti střetávají a na čem se naopak shodnou.

Martin Šimečka je úžasný vypravěč a myslitel schopný brilantních postřehů. Málokdy potkáte někoho tak vnitřně svobodného.“ Erik Tabery „Neznám nikoho jiného, kdo by měl tak přesný a citlivý vhled do české i slovenské společnosti a politiky. Vznikla upřímná, přemýšlivá a ne vždy lichotivá zpověď bývalého disidenta o nadějích, iluzích a selháních polistopadové doby.“ Jacques Rupnik „Martin Šimečka je stejně dobrý spisovatel jako jeho táta. Oba zosobňují to, oč jsme asi definitivně přišli, dvě proti sobě nastavená srozumitelná zrcadla – české a slovenské.“ Petr Pithart
Kód titulu: 9788074329593
Autor: Ščeblykin, Kirill, Šimečka, Martin M., Zajíček, Filip
Nakladatel: Paseka
Jazyk: čeština
EAN: 9788074329593
Rok vydání: 2019
Počet stran: 240
skrýt