Bílek, Roman, Gongolová, Šárka, Juřenová, Eva, Lassler, Eva - Karbonové město

Karbonové město
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788087761694
Cena eshop:
449 Kč
( Cena MOC: 499,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Bílek, Roman, Gongolová, Šárka, Juřenová, Eva, Lassler, Eva - Karbonové město

Karbonové město: Sanguis Carbo je soubor povídek ostravských autorů fantastiky, kteří umístili děj svých příběhů do rodného města, ovšem vytvořili si pro něj specifická prostředí alternativních realit. V knize naleznete několik samostatných příběhů sjednocených společným závěrem, v němž se hrdinové jednotlivých povídek musejí vypořádat s nástrahami nadřazené reality.

U zrodu projektu stála myšlenka, že Ostrava může mít mnoho podob. Je to místo s bohatou historií a její reálie samy o sobě vybízejí k experimentování. Autoři se snaží svým osobitým způsobem poukázat nejen na příslušnost k Ostravě, ale také na její kulturní a sociální rozmanitost. V určitém ohledu tak vzniká originální projekt, který dává prostor pro rozvíjení ústřední myšlenky i v budoucnu. Fantazie autorů totiž může být stejně pestrá, jako město samotné.

Čtenář se tak stává svědkem netradičních výletů do světů ostravských legend, doby temného industriálního rozkvětu, dynamického zrodu společenských vrstev či palčivých problémů pramenících v současnosti. I přes množství fiktivních postav a různorodých událostí, je v příbezích takřka hmatatelný dotyk historického odkazu, který Ostravu definoval v minulosti i přítomnosti.
Kód titulu: 9788087761694
Autor: Bílek, Roman, Gongolová, Šárka, Juřenová, Eva, Lassler, Eva
Nakladatel: Mytago
Jazyk: čeština
EAN: 9788087761694
Rok vydání: 2021
Počet stran: 504
skrýt