Kašuba, Milan, Ubrová, Dáša - Když struny života zní

Když struny života zní
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788073233662
Cena eshop:
261 Kč
( Cena MOC: 290,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Kašuba, Milan, Ubrová, Dáša - Když struny života zní

Kniha o Milanu Kašubovi – jazzmanu, pedagogovi, brněnské osobnosti, která v loňském roce oslavila 80 let – vznikla coby pocta této výjimečné muzikantské osobnosti, jejíž život je propojen s historií nejen brněnské, české, ale i světové jazzové a swingové hudby. Svou pedagogickou činností podporuje ve svých studentech lásku k hudbě, schopnost improvizace, kytarovou hru a hledání souvislostí mezi žánry. Promlouvá ke svým žákům s vlídností, humorem a životním moudrem.
Kniha se skládá z příspěvků jeho pracovních (původní povolání zlatník v brněnském Karatu), muzikantských (Smigmator, Lipa, Markovič, Borovec, Koubková, Kerndl, Bártek, Kořínek, Vondrák, Spilka, Petrášková, Donné, Höhmová, Dub a další), pedagogických kolegů, přátel a fotografií. Součástí je i CD s několika autorskými nahrávkami Milana Kašuby, v jeho jedinečném a všeobecně vysoce uznávaném interpretačním provedení.
Kniha je určena nejen pro skalní fanoušky jeho muzikantství, ale i pro mladou generaci, které může poskytnout širší pohled na historii hudby v nejen Brně a jeho jazzovou a divadelní scénu, a také nabídnout jiný úhel pohledu na životní postoje. Hlavní význam knihy je v chvále muzikantství, laskavosti, humoru a neskutečné energii sálající z jejích stránek.
Kód titulu: 9788073233662
Autor: Kašuba, Milan, Ubrová, Dáša
Nakladatel: Sursum
Tvůrci: Ilustrátor: Barbora Kopčilová
Jazyk: čeština
EAN: 9788073233662
Rok vydání: 2021
Počet stran: 144
Obsahuje: 1x CD, 1x vázaná vazba
skrýt