Vašíček, Tomislav - Klavír vypráví

Klavír vypráví
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788086396972
Cena eshop:
179 Kč
( Cena MOC: 199,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Vašíček, Tomislav - Klavír vypráví

Jakými peripetiemi procházel vývoj populární, ale i klasické hudby v Čechách? Jak byl ovlivněn tím světovým? Co pro hudbu znamenaly milníky let 1945, 1968 a také 1989?
To bylo a bude obsahem řady publikací. Ale vyprávěl vám o tom všem, jak to zažil a s odstupem let vidí, či jak o budoucnosti přemýšlí nějaký klavír?
Tomislav Vašíček, jako jeden ze zakladatelů českého rokenrolu, vstoupil před pár lety v Praze do rokenrolové síně slávy. A to dokonce dvakrát, podruhé i s celou kapelou Sputnici, jejímž byl zpěvákem a lídrem. Po roce 1968 však před sputnickou slávou dostala přednost svoboda. V rakouské emigraci se etabloval jako špičkový expert u společnosti IBM. Dnes s rodinou žije nedaleko Vídně.
Rodinný klavír, který byl středobodem jedné pražské, a po emigraci stále je členem vídeňské hudební domácnosti, má o čem vyprávět. Navíc když každá generace, jejíž prsty na něm dováděly, měla a má trochu jiné hudební sklony. A tak starý klavír Bechstein vzpomíná. Od populáru let předválečných přes swing a rokenrol „padesátek a šedesátek“, po světové muzikály, dětské písničky a vždy a všude přítomnou a inspirující klasiku. Navíc má ten klavír být na co pyšný. Vždyť byl svědkem či přímým účastníkem mnoha zásadních chvil, celou svou bytostí byl u toho, když se na něm autorsky tvořilo. A to, co u něj vzniklo s jeho pomocí, má v české i rakouské hudbě své stálé místo. Vyprávění doplňuje série humorně laděných ilustrací sochaře, kameníka a karikaturisty Josefa Stehlíka.
Kód titulu: 9788086396972
Autor: Vašíček, Tomislav
Nakladatel: Jalna
Tvůrci: Ilustrátor: Josef Stehlík
Jazyk: čeština
EAN: 9788086396972
Rok vydání: 2020
Počet stran: 108
skrýt