Horská, Kateřina, Mayerová, Michaela, Ustohal, Libor - Klozapin

Náhled obálky není k dispozici
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788074925016
Cena eshop:
270 Kč
( Cena MOC: 300,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Horská, Kateřina, Mayerová, Michaela, Ustohal, Libor - Klozapin

Po více než dvaceti letech vychází nová monografie o klozapinu, v níž autoři předkládají nejnovější poznatky o tomto výjimečném antipsychotiku pro pacienty se schizofrenií a schizoafektivní poruchou.
Terapie klozapinem s sebou nese řadu specifik - indikace pro farmakorezistentní pacienty, titrace, vliv mnoha faktorů na jeho biotransformaci, nutnost monitorace nežádoucích účinků apod. Možná i z těchto důvodů je klozapin v praxi předepisován nižšímu počtu pacientů, než kolik jich splňuje kritéria farmakorezistence. Preskripce klozapinu však v posledních letech narůstá. Současná odborná literatura týkající se klozapinu je bohatá, jsou k dispozici nové metaanalýzy o účinnosti a snášenlivosti antipsychotik, doplněny byly další poznatky k monitoraci plazmatických koncentrací a nové informace přináší rovněž téma nežádoucích účinků klozapinu.
Z těchto důvodů vyvstala potřeba přehledně uspořádané monografie v českém jazyce, shrnující recentní informace na jednom místě, kterou navíc autoři doplnili o vlastní klinické zkušenosti, a vznikl text přehledný a zejména užitečný pro praxi.
Kód titulu: 9788074925016
Autor: Horská, Kateřina, Mayerová, Michaela, Ustohal, Libor
Nakladatel: Galén
Jazyk: čeština
EAN: 9788074925016
Rok vydání: 2021
Počet stran: 202
skrýt